Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Михайлівська громада» (код ЄДРПОУ: 04375642) був реорганізований і увійшов до складу Степівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
МИХАЙЛІВСЬКА ОБ'ЄДНАНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОН МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Рішення сільської ради №7 «Про затвердження  Положення про Постійні комісії сільської ради»

Кількість переглядів: 59
Скликання: 8 скликання
Сесія: 1 сесія
Тип документу: Рішення сільської ради
Дата: 23.12.2016
Номер документу: 7
Назва документу: Про затвердження  Положення про Постійні комісії сільської ради
Прикріплені файли:
  1. Рішення 7 (1 сесія) (0.04 МБ)

МИХАЙЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОН

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

23 грудня 2016 року № 7

с. Михайлівка

 

Про затвердження  Положення                                 І сесія восьмого скликання  

про Постійні комісії сільської ради                              

 

                                                                     

           Заслухавши та обговоривши інформацію сільського голови Чечуя В.В.  про затвердження  Положення про постійні комісії сільської ради                           

відповідно до частини другої статті 20 Закону У країни  « Про  статус              депутатів місцевих рад», відповідно до пункту 2 частини першої  статті 47 Закону України « Про  місцеве самоврядування в Україні»   сільська    рада

 

                 В  И Р І Ш И Л А :

 

  1. Затвердити Положення про постійні комісії Михайлівської сільської ради. (додаток  додається)

 

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію  з питань депутатської діяльності, законності та правопорядку, торговельного та побутового обслуговування населення, освіти, культури, фізичного виховання, охорони здоров’я та соціального захисту.

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                                    В.В.Чечуй

 

 

 

 

                                                                                                  Затверджено

                                                                                        рішенням  Михайлівської

                                                                                         сільської ради № 7

                                                                                         від «23» грудня 2016 р.

 

ПОЛОЖЕННЯ

про постійні комісії Михайлівської сільської ради

1. Загальні положення

1.1. Постійна комісія ради (далі – постійна комісія) є органом ради, що обирається з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до відання ради, здійснення контролю за виконанням рішень ради, контролю за рішеннями виконавчого комітету.

1.2. Постійна комісія обирається радою на строк її повноважень у складі голови і членів постійної комісії.

1.3. До складу постійної комісії не можуть бути обрані селищний голова та секретар ради.

1.4. Постійна комісія підзвітна Михайлівській сільській раді  та відповідальна перед нею.

 1.5. У своїй діяльності постійна комісія ради керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законодавчими актами, рішеннями ради, Регламентом ради та цим Положенням.

1.6. Діяльність постійної комісії ради здійснюється на основі планів роботи, прийнятих на засіданні постійної комісії, доручень громади, сільського голови або секретаря ради.

1.7. Постійна комісія в своїй діяльності взаємодіє з іншими постійними та тимчасовими комісіями ради, управліннями та відділами виконавчих органів Михайлівської сільської ради, іншими особами, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності.

 1.8. Засідання постійної комісії скликаються в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць і є правомочними, якщо в них бере участь не менш як половина від загального складу комісії.

 1.9. Перелік і функціональна спрямованість постійних комісій визначаються з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо реалізації повноважень ради у здійсненні державної регуляторної політики постійними комісіями відповідної ради.

 1.10. Депутати працюють у постійній комісії на громадських засадах.

 

1.11. Постійні комісії мають право залучати до участі у своїй роботі депутатів сільської ради, які не входять до складу комісії, представників державних і громадських органів та організацій

 

1.12. Члени постійних комісій зобов’язані брати участь у діяльності комісій, сприяти втіленню їх рішень, виконувати доручення. Член постійної комісії користується ухвальним голосом з питань, які розглядає комісія, має право пропонувати питання для розгляду постійною комісією і брати участь у їх підготовці та обговоренні. Член постійної комісії, пропозиції якого не дістали підтримки, може внести їх у письмовій чи усній формі при обговоренні даного питання на пленарному засіданні сільської ради. Член постійної комісії забезпечується умовами для активної участі у вирішенні питань, які розглядає комісія, для цього йому надсилаються необхідні документи та інші матеріали.

 

1.13.Члени постійних комісій за дорученням комісій та за своєю ініціативою вивчають на місцях питання, що належать до відання комісій, узагальнюють пропозиції державних, громадських органів і організацій, а також громадян, передають свої висновки і пропозиції в комісії.

 

Розділ 2. Порядок роботи постійних комісій сільської ради

 

2.1. Основною формою роботи постійної комісії є її засідання. Засідання комісії скликається в міру необхідності, але не рідше одного разу на квартал і є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини від загального складу комісії. Засідання комісій проводяться відповідно до плану роботи сільської ради.

 

 2.2.За результатами вивчення і розгляду питань на засіданнях постійних комісій більшістю голосів від загального складу комісій шляхом відкритого або поіменного голосування приймаються:

1)  рішення – з питань, що стосуються організації роботи постійних комісій;

2)  рекомендації – відносно розгляду комісіями питань, внесених на їх розгляд, а також відносно контрольної діяльності постійних комісій;

3)  висновки – про проекти рішень сільської ради, внесені на її розгляд, а також відносно кандидатур, які пропонуються для обрання сільською радою.

 

2.3. Засідання постійної комісії   відповідно до затвердженого нею плану роботи або за дорученням сільської ради, сільського голови чи за власною ініціативою скликає голова комісії.

 

2.4.Голова постійної комісії зобов’язаний скликати засідання комісії, якщо на цьому наполягає не менше однієї третини членів комісії.

 

 2.5. У разі неможливості прибути на засідання   член комісії завчасно повідомляє про це голову постійної комісії.

 

2.6.При проведенні спільних засідань кількох постійних комісій рішення приймаються простою більшістю голосів від загального складу кожної комісії.

 

2.7.У засіданнях комісій сільської ради можуть брати участь з правом дорадчого голосу депутати сільської ради,  які не входять до складу даної комісії, староста ,

 

2.8.На засіданнях постійних комісій сільської ради можуть запрошуватися працівники виконавчого апарату сільської ради, члени виконавчого комітету, інші посадові особи, які беруть участь в роботі комісій з правом дорадчого голосу. У разі необхідності постійна комісія може прийняти рішення про проведення закритого засідання.

 

2.9 .Організація роботи постійної комісії покладається на голову комісії.

Голова постійної комісії:

1)  скликає і веде засідання комісії;

2)  дає доручення членам комісії;

3)  представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями а також громадянами;

4)  організовує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії;

5)  підписує протоколи засідань, висновки і рекомендації комісії;

6)  вносить пропозиції щодо плану роботи комісії, порядку денного засідань комісії та Регламенту її роботи.

Про роботу комісії її голова не рідше одного разу на рік звітує перед радою.

 

 Заступник голови постійної комісії:

1)  виконує обов'язки голови постійної комісії в разі його відсутності;

2) виконує за дорученням голови постійної комісії окремі його функції, а також завдання з організації роботи постійної комісії;

3) підписує протоколи засідань постійної комісії, висновки і рекомендації у разі відсутності голови постійної комісії.

 

  Секретар постійної комісії:

1) забезпечує ведення діловодства постійної комісії;

2) веде облік засідань постійної комісії і присутніх на її засіданнях;

3) контролює   виконання   рішень постійної комісії та забезпечує її членів необхідними матеріалами і документами;

4) підписує протоколи засідань постійної комісії;

 

 

 

 

3. Завдання та організація діяльності постійної комісії

3.1. Основним завданням постійної комісії є розробка та попередній розгляд проектів рішень, що виносяться на розгляд ради, підготовка висновків з питань, які планується винести на розгляд ради. Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

 

3.2. Постійні комісії за дорученням ради, секретаря сільської ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді та виконавчому комітету сільської ради органів, а також питань, віднесених до відання ради, місцевих державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх  керівників, а в необхідних випадках - на розгляд ради або виконавчого комітету сільської ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради, виконавчого комітету сільської ради.

3.3. Постійна комісія у питаннях, які належать до її відання, та в порядку, визначеному законом, має право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень, необхідні матеріали і документи.

3.4. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» у спосіб, визначений Регламентом ради5.

 3.5. Рекомендації постійної комісії підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісію у встановлений нею строк.

 3.6. Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, представників управлінь та відділів ради, спеціалістів (у тому числі незалежних експертів).

 

 3.7. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісії, а також за дорученням ради, її голови чи секретаря розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.

 

 3.8. Всі питання, які виносяться на розгляд сесії, попередньо обов’язково розглядаються профільною постійною комісією .

 

4. Напрямки діяльності постійних комісій

4.1.Постійна комісія з питань бюджету,  фінансів,  соціально - економічного розвитку  транспорту та житлово комунального господарства.

 

 1)  попередньо розглядає внесені на затвердження ради сільський бюджет, звіти про виконання бюджету, вносить пропозиції щодо внесення змін до бюджету;

2)  попередньо розглядає внесені на затвердження ради поточні та перспективні плани економічного і соціального розвитку сільської ради, звіти про виконання планів;

3)  готує спільно з іншими постійними комісіями висновки по планах економічного і соціального розвитку ,сільського бюджету, звітах про виконання бюджету і подає ці висновки раді;

4)  здійснює контроль за виконанням планів економічного і соціального розвитку сільської ради, виконанням сільського бюджету;

5)  розглядає проекти рішень ради і пропозиції з питань економічного і соціального розвитку сільської ради, бюджетно- фінансових питань і подає висновки;

6)  бере участь у підготовці питань про стані розвиток відповідних галузей промисловості, транспорту ,зв’язку, будівництва ,які вносяться на розгляд ради;

7)  веде роботу по виявленню додаткових резервів і можливостей розвитку промисловості, будівельної індустрії і промисловості будівельних матеріалів, розвитку та реконструкції об’єктів інженерного забезпечення і транспортного обслуговування;

 8)  сприяє розвитку комунального господарства;

9)  бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності відповідно до повноважень сільської ради.

 

 

 

 

4.2 Постійна комісія з питань   депутатської діяльності, законності та правопорядку, торговельного та побутового обслуговування населення, освіти, культури, фізичного виховання, охорони здоров’я та соціального захисту

1)  готує висновки з питань гарантії депутатської діяльності, дає офіційне тлумачення правил депутатської етики, розглядає порушення депутатами етичних правил ;

2)  заслуховує депутатів сільської ради, які порушують регламент, принижують честь, гідність інших депутатів, без поважних причин не беруть участі у роботі сесій сільської ради, постійних комісій, до складу яких вони входять, порушують вимоги Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» ;

3)  бере участь у розробці і здійсненні заходів по забезпеченню законності, правопорядку та захисту прав громадян;

4)  перевіряє стан справ щодо розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян. Бере участь у роботі по роз’ясненню населенню чинного законодавства.

5)  готує рекомендації щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення.

6)  веде роботу по здійсненню контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів і готує з приводу цього рекомендації;

7)  бере участь у підготовці питань охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту населення, які вносяться на розгляд ради;

8)  попередньо розглядає відповідні розділи і програми економічного і соціального розвитку сільської ради, сільського бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вносить свої рекомендації та зауваження;

9)  за дорученням ради, сільського голови, з власної ініціативи готує рекомендації з питань організації медичного обслуговування населення; вирішення у встановленому законодавством порядку питань про надання пільг і допомоги, пов’язаних з охороною материнства і дитинства, питань опіки та піклування;

10)  бере участь у розробці сільських соціальних програм зайнятості, соціальної захищеності різних груп населення від безробіття, в організації їх виконання;

11)  проводить роботу по контролю за здійсненням передбачених законодавством заходів щодо поліпшення житлових та матеріально - побутових умов і


« повернутися до всіх документів

Веб-сайти для громад України - GROMADA.ORG.UA Веб-сайти для районних державних адміністрацій України - RDA.ORG.UA Веб-сайти для районних рад України - RAYRADA.ORG.UA Веб-сайти для відділів освіти та освітніх закладів - OSV.ORG.UA Розробка офіційних сайтів державним організаціям


офіційні сайти «під ключ»
для органів державної влади

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Результати опитування

Онлайн-опитування: У якому населеному пункті Ви проживаєте?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано